P/\ST | Laokoon

Nekompromisní experimentální rap s přesahem do elektronické hudby.

Experimentální rap | experimentální hip hop | vesmírný, intelektuální rap

 
 

P/\ST

Lezeme z hlubin skladů rekvizit, abychom vás v rytmu sub-basových žesťů zavřeli do pasti. Past se svírá ze dvou stran. Jedna je vyztužena ocelovými tyčemi a ozvěnami z šachet, tu druhou ukovaly sudety a zkalil ji rap. 

Pokroucená odpověd na součastnou myšlenkově vyprázdněnou českou rapovou scénu v rukách dvou kluků co se potkali na DAMU a měli pocit, že spolu "musej něco udělat". 

Alternativní / experimentální rap s nášlapem do tvrdý elektroniky. Pokus o přesah – Divadlo – Show – Pohyb – Hype. Dvě entity, jedna energie. Když to neni nahlas, tak to neni dobrý. Žádná crew, ale dvouhlavej palcát. 


Dan Kranich
Ivo Sedláček

Laokoon

Dvě komiksové postavy bojující se „zlem“ prostřednictvím rapu!

Tepající elektronika postavená na propracovaných živočišných beatech a intenzivní chytlavé recitaci dadaistických textů. A všudypřítomný posthumanismus, neboli postupné sbližování člověka a technologie jde linkou jejich textů i hudby. 

Nejedná se o „šablonový“ hip hop, strojové, nic neříkající beaty. Jejich rap je propracovaný, promyšlený do posledního detailu. Inspiraci Laokoon hledá zejména v experimentálním rapu, který v současnosti vzniká hodně ve Spojených státech. 

„vezmeme vzorky zvuků zpět do lidí, budeme je montovat, křížit, synteticky míchat. 

A Laokoon je míchá sakra dobře! 


Jiří Machů – hudba, samply
Mikuláš Hamerla – zpěv/rap