Anna Vaverková | KULE

Roztomilá holka a známí brněnští pásci.

Anna Vaverková

Debutové album Pozdravy z Polepšovny od Anny Vaverkové, vznikalo v průběhu roku 2022 v berlínském nahrávacím studiu L.A. Recordings za finanční podpory německého fondu Initiative Musik. Nahrávka byla vytvořena Annou Vaverkovou a Liamem Blomqvistem, které doplnili přizvaní externí hudebníci (bicí, smyčce, dechy, harfa). Nahrávku doprovází témata a pocity nejistoty a obav, které odkazují na politické dění z počátku roku 2022. Od nihilismu a závanu dadaismu až ke znovupoznání lásky. Na albu se podíleli skvělí muzikanti - Tomáš Liška (kontrabas v “Kde si Aneto”), Tobias Humble (bicí ve všech písních), Peter Mojzeš (housle, smyčcové a dechové aranže pro “Kde si Aneto” a “Máma a Táta”), Kelly O'Donohue (trumpeta v “Ulalala”), Andy Aquarius (harfa v “Kde si Aneto”) a další. Anna momentálně působí v Berlíně, kde se svými spolužáky z univerzity BIMM Berlin dali v roce 2018 dohromady kapelu The Flavians. S tímto uskupením se Anna podívala mimo jiné na festival Glastonbury nebo na festival Reeperbahn.

Těsně před začátkem covidové pandemie v roce 2020 skupina vydala debutové album Ordinary People in an Ordinary World, se kterým se na turné ovšem kvůli koronavirovým opatřením nevydala. Díky nečekanému dostatku času Anna začala skládat vlastní písničky. Kvůli stesku po domově a nespokojenosti s texty v angličtině, se zpěvačka rozhodla tvořit ve svém rodném jazyce – češtině. Její debutové EP Roztomilá Holka z roku 2022 zaujalo širší veřejnost a vlastní tvorba Anně vynesla nominace na tři hudební ceny - Vinyla pro objev roku, Apollo pro nejlepší singl roku 2022 a Ceny Anděl v kategorii Alternativa a Elektronika. 


zpěv, text, hudba, produkce, basa, synths - Anna Vaverková
produkce, kytara, mix, master - Liam Blomqvist
bicí, perkuse - Tobias Humble

KULE

Brněnská kapela KULE vznikla už na střední škole, prošla si řadou sestav a žánrů. V červnu roku 2023 vydali KULE pod brněnským labelem Kabinet Records album Radio KULE. Po vydání se kapela na čas odmlčela, prošla personálními obměnami a teď se konečně vrací na pódia, a dokonce dokončuje nový singl, jehož vydání je zatím plánované na březen roku 2024.