O nás

Alterna je multižánrový hudební klub nepřetržitě fungující od počátku 90. let jako alternativa k mainstreamové hudební scéně. Podium kavárenské Alterny je spíše klasico-jazzové, undergroundová A2 stage je pak ideální místo pro progresivní kapely rozmanitých žánrů. Přes léto se živé koncerty za příznivého počasí odehrávají na venkovní OpenAir stage. Klub je otevřen celoročně jako místo pro setkání i zábavu ve specifické atmosféře studentského klubu.

Alterna - otevřený prostor v přízemí je koncipován spíše jako hudební kavárna. Zde naleznete klid na své myšlenky, odpolední schůzky nebo kreativní nápady. Pohodovou atmosféru udržuje kvalitní hudba a milá obsluha. A právě zde se konají vyhlášené jazzové koncerty a oblíbené pubquizy.

A2 Stage – jsou prostory v suterénu (musí se sejít po schůdkách dolů). Tento prosotor je ideální pro divoké koncerty a vzhledem k poloze se jedná o opravdový underground. Těsné spojení kapely a diváků vytváří při koncertech velmi rychle elektrizující atmosféru. Je to samozřejmně i místo, kde se odehrávají nejrůznější plánované i neplánované večírky a párty. Můžete si taky zahrát stolní fotbálek nebo šipky. Anebo jenom v pohodě posedět s přáteli u pivka a poslouchat fajn muziku.

Letní zahrádka – která se nachází venku na upraveném plácku „mezi kluby“ – je v provozu od dubna do října a je společná pro oba kluby.

A takto to u nás vypadá při jazzových koncertech: