O nás

Alterna je v současnosti nejdéle fungující hudební klub Brně, jehož historie sahá až do roku 1990 a je momentálně jediným opravdovým vysokoškolským klubem v Brně. Ačkoliv je provozován na profesionální úrovni, za barem se setkáte jen se studenty. Klub totiž sídlí v budově VŠ kolejí VUT.

Klub je otevřen celoročně a nabízí prostory pro odpočinek, kulturu i divokou zábavu. Koncertní sezóna je úzce spojena s akademickým rokem, takže v průběhu letních prázdnin a zimního zkouškového období není v klubu žádný speciální program.

Hudební klub Alterna je spojení dvou prostorově i dramaturgicky odlišných prostor:

Alterna - otevřený prostor v přízemí je koncipován spíše jako hudební kavárna. Zde naleznete klid na své myšlenky, odpolední schůzky nebo kreativní nápady. Pohodovou atmosféru udržuje kvalitní hudba a milá obsluha. A právě zde se konají vyhlášené jazzové koncerty a oblíbené pubquizy.

A2 Stage – jsou prostory v suterénu (musí se sejít po schůdkách dolů). Tento prosotor je ideální pro divoké koncerty a vzhledem k poloze se jedná o opravdový underground. Těsné spojení kapely a diváků vytváří při koncertech velmi rychle elektrizující atmosféru. Je to samozřejmně i místo, kde se odehrávají nejrůznější plánované i neplánované večírky a párty. Můžete si taky zahrát stolní fotbálek nebo šipky. Anebo jenom v pohodě posedět s přáteli u pivka a poslouchat fajn muziku.

Letní zahrádka – která se nachází venku na upraveném plácku “mezi kluby” - je v provozu od dubna do října a je společná pro oba kluby.

A takto to u nás vypadá při jazzových koncertech: