Kalle

slowcore / alternative / meditative

Kalle v Alterně představí desku „Under the Black Moss“, která v dubnu letošního roku dostala cenu Anděla, tedy je na co se těšit!!! 

V pořadí třetí řadová deska této autorské dvojice je zřejmě svou náladou tou nejtemnější. Přesto ale v celé jejich diskografii svítí nejjasněji, jelikož právě ve tmě vidíme světlo nejintenzivněji, což Kalle ve svých čím dál tím více hypnotičtějších písních provádí se suverénní jistotou. 

„There´s a story written under my skin“ jsou symbolická slova této desky, protože při jejím poslechu máte skutečně pocit, že se vám její tóny po celou dobu zarývají jako hadí uštknutí hluboko pod kůži. Namísto otravy ale na jejím konci přichází slastný pocit katarze, která v desce neustále probleskuje společně s energickými dávkami mrazivého napětí. 

Opět se můžete těšit, že Vás celým večerem bude doprovázet sametově ostrý hlas v podání Veroniky Zemankové, kterou na kytaru doprovodí s minimalisticky přesnou uhrančivostí David Zeman. Pokud je totiž David voda, tak Veronika je oheň a symbióza těchto živlů je v tomto hudebním prolnutí zcela unikátní. 


Veronika Zemanová – zpěv
David Zeman – kytara