BATCH: Arleta | Laokoon

experimentální rap / experimentální hip hop

Line-up:

20:00 - 21:00 Laokoon

21:30 - 22:30 Arleta

Festivalové vstupenky ZDE

 Arleta

“Démonický šepot, naléhavost a studený dotyk nože temných beatů.” 

 Arleta je poměrně novým ale zároveň viditelným jménem na hřišti trochu generických, agresivních rap boys, kteří dominovali českému rapu až dosud. Scéna se mění a požadavky posluchačů zvyšují. Rapperka a umělkyně, nominovaná na ceny Vinyla i Apollo, přináší svou pochmurnou vizi skrze tvrdou, chemickou hudbu, jež dokáže být osobní, sebeterapeutická a zároveň hravá. Vlastní pojetí feminismu, interpretované skrze texty, dává prostor k poslouchání každému. Za většinou její produkce stojí David Herzig aka Lotus Wash, ale momentálně spolupracuje s mnoha dalšími artists. featy s umělci jako Hugo Toxxx, Hellwana, Edúv Syn, Yeezus2020, Rohony a další


Arleta Berndorff

Laokoon

Laokoon, dvě komiksové postavy bojující se „zlem“ prostřednictvím rapu! 

Tepající elektronika postavená na propracovaných živočišných beatech a intenzivní chytlavé recitaci textů. A všudypřítomný posthumanismus, neboli postupné sbližování člověka a technologie jde linkou jejich textů i hudby. 

Nejedná se o „šablonový“ hip hop, strojové, nic neříkající beaty. Jejich rap je propracovaný, promyšlený do posledního detailu. Inspiraci Laokoon hledá zejména v experimentálním rapu, který v současnosti vzniká hodně ve Spojených státech. 

„vezmeme vzorky zvuků zpět do lidí, budeme je montovat, křížit, synteticky míchat. 

A Laokoon je míchá sakra dobře! 


Jiří Machů – hudba, simply
Mikuláš Hamerla – zpěv/rap