BATCH: Post-hudba | Kittchen

elektro / alternative / indie

Line-up:

19:00 - 20:00 Kittchen

20:30 - 21:30 Post-hudba

Po dvouleté odmlce se elektronické duo post-hudba vrací s novou deskou pojmenovanou “My všichni tady a teď”, která propojuje experimentální stránku post-hudby s klasickým „písničkářstvím“. 

Jak zní konec světa? Silné refrény a živé kytary se kříží s tanečními beaty, ozvěnami UK garage i přetrvávajícími vlivy hyperpopu, hardcore a indie folku. 

A nad tím vším visí tíživé́ texty o konci světa, tak, jak jej vnímají́ dnešní́ třicátníci. 

Na ploše deseti skladeb mluví o snaze vyrovnat se s obrazem světa, který už nikdy nebude jako dřív.  

„Planeta hoří, v našich městech mají auta víc práv než polovina jejich obyvatel, na dovolený se očekává, že budeš stejně k dispozici, a samotná možnost zaplatit každej měsíc nájem se mění v luxus. V normálním světě by tohle album nikdy nevzniklo.” 


Tomáš Havlen – hudba
Dominik Zezula – zpěv

Kittchen

Maskovaný kuchař znovu zasahuje! Tentokrát v Alterně na festivalu BATCH!  

Maskovaný hudebník Kittchen vystavil své první album MENU v roce 2011 na internet a začaly se dít věci. O chlapíkovi v kuchařské masce si šeptali fanoušci i kritika. A hned druhá deska, RADIO, kterou Kittchen nahráli už jako dvoučlenná kapela, byla v roce 2013 nominována na většinu tuzemských hudebních cen. A nakonec oceněna Andělem, za Alternativní album roku. V dalších letech Kittchen sbírá zkušenosti z tuzemských i zahraničních pódií a v roce 2015 vychází u nakladatelství Červený kůň třetí řadové album, KONTAKT. Posledním kittchenovým albem, po dlouhé pauze, kdy 6 let bylo na scéně „Zvíře jménem podzim“, je PULS. A jeho pilotní song „rohlíky“… 

„Všechno se rozpadá 
Všechno se pomaličku, po kouskách rozpadá 
Na svět se snáší sametově bílá tma 
Tak otevři okno, vpusť mlhu do pokoje 
Necháme splynout, co je rozpojené…“ 


Jakub König – Kittchen, zpěv
Aid Kid – elektronický mág, kytara
Štěpán Růžička – baskytarista
Tom Neuwerth – bicí
Linda Arbanová – projekce