OPERA 3023 Kistenn | DJ Desire

experimental / classic / techno

Je rok 3023. Oblíkáš si své nejlepší šaty, krajkovanou košili a světelné brnění. Teleportuješ se do klubu, kde DJ začíná hrát první operu večera. Operní divy svými hlasy protínají tvrdé beaty a orchestrální samply. Postklasická hudba. Dancefloor je jeviště. Můžeš poslouchat nebo můžeš tančit. Příběh se odehrává ve virtuální realitě, ve tvé vlastní fantazii. Hudba tě zničí, ale i vyléčí. 

Přijďte zážitek operní zážitek budoucnosti. Kistenn připravil se svými přáteli DJ set, během které uslyšíte hyperpop, techno ale i árie a symfonie.  Bude rave, bude koncert. Všichni jsou vítáni. 

Český zpěvák a producent Kristián Marcel Jedelský vytvořil projekt Kistenn – DIY pop star, která přichází z virtuálního světa do reality skrze hudbu a performance. Kistenn je ovlivněn jak životem Kristiána (mají vášeň pro klasickou hudbu, tanec a módu), tak popovými ikonami a operními pěvci minulého století. Kistenn ale chce být více sexuálně otevřený, nebojí se toho, co si o něm lidé myslí, chce být někým, kdo změní svět. 

V hudební tvorbě propojuje elektronickou hudbu s klasickou hudbou. Žánrově spadá do electro/hyperpopu. Dá se označit i jako bedroom pop, neboť nahrávky nevznikají ve studiu, ale u Kristiána v ložnici. V jeho hudbě se nachází snově melodické vokální linky a texty jak ze života, tak o scenériích cizích vesmírů. Experimentuje se samplováním, kdy užívá starých nahrávek operních árií do nových moderních písní. 

Kistenn netouží předvést na pódiu jen dobře odzpívaný koncert, ale vytvářit osobitý performance elektronické opery. Hudbou, recitativy a instrumentálními intermezzy vypráví příběhy a emoce. Na pódiu zůstává sám, neboť je sólovým projektem, a zkoumá možnosti dramatické hry jedné osoby. V inscenaci používá okázalé kostýmy, figuríny, světla a jiné divadelní propriety. 

DJ Desire 

Odlišné světy, ale jedno mají společné. Vtáhnout tě do světa svých emocí, vášně, pulzu, rytmu a jeviště. Ukážou ti fantazii, zničí tvou představu a dají ti novou.  Cítíš se sám sebou. Hudba tě ponoří do jiné dimenze. Nech se mnou vést a prožij to se mnou. 


DJ Desire