Vertigo

Osobnostmi nabitý band představí novou desku s názvem Nononononininini.

Vojtěch Procházka – piano
www.soundcloud.com/vojtechprochazkatrio

Vojtěch ProcházkaVojtěch Procházka (*1981 v Praze) je přední český pianista a skladatel, pohybující se na poli jazzu a improvizované hudby. Po studijích na VOŠ Jaroslava Ježka studoval dva roky na pařížské Conservatoire nationale supérieur de musique. Poté absolvoval roční výměnný pobyt na norské Musikkhogskole v Oslo, kam byl posléze přijat do magisterského studia. Během prvního roku magisterského studia v Oslo vedl následující projekty zaměřené na improvizovanou hudbu: „Grydeland/Procházka Duo“ s kytaristou Ivarem Grydelandem (Huntsville, Dans les arbres, Anne Hukkelberg), „Vojtěch & Per Oddvar“ s bubeníkem Per Oddvarem Johansonem (Christian Wallumrod, Close Erase, The Source) a trio „Ronnekleiv/Procházka/Reinertsen“ s Kari Ronnekleiv (Ole-Henrik Moe, Kim Myhr) a Espenem Reinertsenem (Streifenjunko). Nyní mezi jeho hlavní projekty patří Vojtěch Procházka Trio s norskými spoluhráči Adrianem Myhrem a Tore Sandbakkenem (CD Amoeba’s Dance), Raga Bansal s indickou houslistkou Harpreet Bansal a norským hráčem na tabla Andreasem Bratlie a live audio/video duo Procházka/Blažíček s experimentálním vizuálním umělcem Martinem Blažíčkem. Procházka se dále věnuje improvizaci k němým filmům a skládání filmové hudby, ve školním roce 2010-2011 učil klavír a skladbu na VOŠ Jaroslava Ježka v Praze a nyní dokončuje magisterské studium v Oslo.

Marcel Bárta – tenor, alt, soprán  saxofon, basklarinet
http://www.marcelbarta.com

Marcel BártaNarozen v roce 1974 v Mariánských Lázních. Po studiu klasické hudby na konzervatoři v Plzni, obor klarinet, dostal první jazzové angažmá jako altsaxofonista v kontrabandu Milana Svobody, se kterým provázel řadu známých jazzových hudebníků jako je James Moody (USA), Tony Lakatos (Hungary), Victor Mendoza (USA), Zbigniew Namysłowski (PL). Ve stejném období účinkoval v kapele Radka Krampla Vibe Fantasy, Gustav Brom Big Band, založil vlastní formaci Muff a stal se stálým členem Zuzana Dumková Band. Dále spolupracoval: Andrea Keller (Australia), Rich Perry (USA), Ingrid Jensen (Canada), Demian Cabaud (Argentina), Neil Ochoa (Venezuela).

V roce 1995 získal stipendium na Berklee College of music. Marcel Bárta hrál a nahrával mimo jiné s Orchestrem Gustava Broma, s Kontrabandem Milana Svobody či se zpěvačkou Zuzanou Dumkovou, Vladimírem Václavkem, Gumbo, Lanugo, Baterky, Toxique, Triny, Divadlo Vizita, David Dorůžka, Tara Fuki, Karel Růžička, Jaromír Honzák… Podílel se na scénické hudbě k divadelní performanci NUDE ANTS – André Jolles a Irina Andreeva (Teatr Novogo Fronta). V roce 2005 se zúčastnil s kapelou Open Sextet (Beata a Patrik Hlavenkovi) soutěže prestižního jazzového festivalu v Montreaux kde získali první cenu. V současné době je členem kapel: NUO (CD: NUO – Arta 2004, DIXIE AND THE GANG – Amplion 2007), Zuzana Dumková Band (BALANCE – Ampilon 2007), Petr Zelenka Quartet, Face Of The Bass, Tomáš Hobzek Quartet, Vertigo Quintet (VERTIGO QUINTET – Amplion 2005, LIVE U STARÉ PANÍ – Ampilon 2006, VERTIGO QUINTET & DOROTA BAROVÁ – Animal Music 2008) a hraje také v duu s violoncellistkou a zpěvačkou Dorotou Barovou (DoMa Ensemble).
Rastislav Uhrík – kontrabas
Rastislav UhríkNarozen v roce 1980 v Prešově. Absolvent bakalářského studia na Jazzové Akademie v Katowicích a studoval také Kozervatoř a Vyšší Odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze.

Spolupracoval s řadou osobností české i zahraniční hudební scény jako je Naj Ponk (CZ), David Dorůžka (CZ/FR), Ingrid Jensen (Canada), Rich Perry (USA)Petr Zelenka (CZ/FR). V roce 2003, jako člen Daniel Šoltis tria, získal na soutěži “Junior Jazz“ ocenění „Nejlepší jazzová skupina roku 2003“ a jako člen Tria Beaty Hlavenkové získal stejné ocenění i v roce 2005.

V současné době je členem kapel : Lenka Dusilova Band, Lanugo, Radek Zapadlo Trio. V roce 2005 se s hudebním seskupením OPEN SEXTET zúčastnil prestižního jazzového festivalu v Montreux (Švýcarsko). V roce 2007 spolupracoval na cd Dua “Tarafuki“ Auris. V současné dobe je studentem Jazzové Akademie v Katowicích.

Daniel Šoltis – bicí
http://www.danosoltis.com

Daniel ŠoltisNarozen v roce 1982 v Košicích. Absolvent magisterského studia na Jazzové Akademii v Katowicích. Studoval také konzervatoř v Košicích, Konzervatoř Jaroslava Ježka a Vyšší Odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze. Je zakládajícím členem kapely Vertigo která je držitelem ocenění “Zlatý Anděl“ (2005/2011) a nominací na stejnou cenu (2008/2014) za studiové alba. Je také členem polského tria MaBaSo (Maseli­Baranski­Šoltis) který je projektem vibrafonisty Bernarda Maseliho a spolupracuje s řadou dalších osobností na polské hudební scéně (Kuba Badach, Grzegorz Nagorski, Michal Baranski, Michal Tokaj, AgaZaryan, Grzech Piotrowski).

V letech 2004­ – 2010 byl členem kapely Lenky Dusilové a v letech 2010­ – 2015 členem nejúspěšnější slovenské pop­rockové formace IMT Smile. Spolupracoval s řadou osobností české i zahraniční hudební scény jako je David Dorůžka (CZ/FR), Petr Zelenka (CZ/FR), Jaromír Honzák (CZ), Camilla Mraz (CZ/USA), Michal Horáček (CZ), Yvonne Sanchez (CZ/PL), Katarína Knechtová (SK), Richard Müller (SK), Peter Lipa (SK), Ed Partyka (USA), Steve Walsh (USA), Janette Robin (USA), Ingrid Jensen (Canada), Rich Perry (USA), Brian Charette (USA), Will Bernard (USA) a mnoho dalších.

V roce 2003, jako člen Daniel Šoltis tria, získal na soutěži “Junior Jazz“ ocenění „Nejlepší jazzová skupina roku 2003′′ a také ocenění „Sólista roku 2004′′ na stejné soutěži. V roce 2009 byl oceněn prestižní cenou “Grand Prix“ (jazz.osobnost roku 2009) v rámci jazzového festivalu Jazz nad Odrou ve Wroclawi (PL). V roce 2013 vydává svůj debutový sólový album “Drum Song“.

 

Dorota Barová – violoncello, zpěv
http://www.myspace.com/dorotabarova

Dorota BarováKariéru zpívající violoncellistky započala krátce po absolvovaní ostravské konzervatoře (obor hra na violoncello, 1989–95). Dva roky působila v hudebním seskupení kytaristy Tomáše Maňase Lippany, komponovala a sama interpretovala hudbu k Francouzskému divadlu FF MU v Brně (1996–98).

V letech 2000–02 hrála v kapele Jiřího Hradila Chorchestr (funky-beat-jazz). Od roku 2002 – 2006 hrála s kapelou Jiřího Starého Asyl Akt (electro-acoustic-trip). V letech 2004 – 2007 byla hudebním dramaturgem brněnské jazzové  kavárny PoDobrazy. V současné době  paralelně s Tara Fuki vystupuje s kapelami Vertigo Quintet, Baterky, v duu se saxofonistou Marcelem Bártou a spolupracuje s brněnským divadlem Neslyším v představeních režisérky Zoji Mikotové.

Za hudbu k divadelnímu představení Dům Hluchého (Dorota Barová a Zdeněk Kluka) byla oceněna třetí cenou Thalie v divadelní sezoně 2003. V roce 2006 zkomponovala a natočila hudbu k filmu « Marta » režisérky Marty Novákové.

Discografie: TARA FUKI:  “Piosenki do snu”, Indies Records 2001, CHORCHESTR: “Arabigbit”, Indies Records 2003, TARA FUKI : “ Kapka”, Indies Records 2003, ASYL AKT: “Houpačka”, Kapka Records 2004, TARA FUKI: „Auris“ , Indies Scope Records 2007, VERTIGO QUINTET: „Vertigo Quintet & Dorota Barová“, Animal Music 2008.

 

Oskar Török – trumpeta
Oskar*1980 Humenné (SK)

Absolvent Akademie Muzycznej w Katowicach, obor trúbka, pod vedením Dr. hab. Piotra Wojtasika.

Projekty:
Oskar Maurice (cz/sk)
https://m.soundcloud.com/oskar-maurice
Vertigo (cz/sk)
http://www.vertigoquintet.com/
Bucinatores Orchestra (cz/sk)
http://www.bucinatores.cz/
Concept Art Orchestra (cz/sk)
https://m.soundcloud.com/concept-art-orchestra
Points Quintet/Septet (cz/sk)
http://lubossoukup.com/cs/kapely/
Wojtek Mazolewski Quintet (pl/sk)
http://www.mazolewski.com/
Iva Bittová a Čikori (cz/sk)
http://www.bittova.com/
Leszek Mozdzer, Iva Bittová, Dresch Mihály, Oskar Török – Mosty Gesharim 2012 (pl/cz/hu/sk)
http://youtu.be/PElPw07YxVE
Vladimír Václavek (cz)
http://music.vladimirvaclavek.com/
Sato-San To (cz/sk)
http://m.sato-san-to.com/

Nahrávky:
Vertigo: debut (Zlatý Anděl 2005 – Jazz&Blues), Live U Staré Paní (2006), Vertigo Quintet & Dorota Barová (2008), Metamorphosis (Zlatý Anděl 2011 – Jazz&Blues, Tais Awards 2011), TAJ (2014)

Sato-San To: Skinny (2008), Salep (2010), Obludárium (2014)

WMQ: Smells Like Tape Spirits (2010), Wojtek w Czechosłowacji (2011), Polka (2014)

Iva Bittová: Zvon (2012)
Vít Křišťan: Imprints (2013)
Floex: Zorya (Anděl 2011 – alternatíva a elektronika)
Tara Fuki: Auris (Anděl 2007- world music)
Vladimír Václavek: Barvy Radugy (2015)
Nikola Kołodziejczyk Orchestra: Chord Nation (Frederyk 2014)


Vojtěch Procházka – piáno
Marcel Bárta – tenor, alt, soprán saxofon, basklarinet
Rastislav Uhrík – kontrabas
Daniel Šoltis – bicí
Dorota Barová – violoncello, zpěv
Oskar Török – trumpeta