Pátí na světě + mmnk

alternativa/punk theatre |OpenAir|

PÁTÍ NA SVĚTĚ

Těžko říct, o co přicházíme,
uchylujeme-li se do bezpečí obecné krásy.

Pátí na světě jsou brněnské trio (původně kvarteto), které tvoří Ivan Palacký (kytara, zpěv), Petr Fučík (bicí) a Tomáš Doležal (EWI Yamaha WX5). Jejich nové album Jupiter Carousel vyšlo letos na labelu Polí 5 a svým podtitulem je narativně rámováno jako deska „o skutečné kráse a lásce k nedokonalému životu“. Nahrávka volně navazuje na kapelní debut Uniori z roku 2017.

Název alba pochází z před-pandemického snu, „který se objevil na zdi vedle zeleného tlačítka“. Jeho aktivováním se prý spustil neříditelný proces všeobecného rotování kolem zdí. Skupina zvládla ještě v tomto roce natočit klaustrofobický videoklip k písni The Tunnel z dílny Romana Ženatého, se kterým spolupracovali už dříve. Na jejich nevšední, zbrusu nové písně se můžeme konečně těšit i živě a v případě hezkého počasí i na letní stage před Alternou.

 


Ivan Palacký – kytara, zpěv
Tomáš Doležal - EWI Yamaha WX5
Petr Fučík – bicí

MMNK

Už nejsem člověk, jsem něco víc.

Písně s punkovou nonšalancí, humorem – avšak s dostatkem nihilismu, představí čerstvý objev brněnské scény. White trash – jak se definuje kapela sama. Směska progresivních kytarových riffů, občas art, jindy core, divadlo i přímočarost a české texty. V roce 2020 se představili prvními dvěma singly a letos pracují na debutovém albu.

Vstup dobrovolný.


Jan Čuma – zpěv
Jan Smutný – kytara
Marek Frait – baskytara
Daniel Vladík – bicí