Parta vynikajících lidí | Zapomělsem

Open Air Stage

PARTA VYNIKAJÍCÍCH LIDÍ

Kapelu založil zpěvák a kytarista Zdeněk Lichnovský, který se netají s tím, že skupina vznikla původně jako záminka, aby se mohl častěji vídat se svými kamarády.

Partu vynikajících lidí tvoří kromě vokálů dvě kytary, basa a bicí, to vše ozvláštněné syntezátory, díky kterým není snadné skupinu jednoznačně žánrově zařadit. Silný dojem zanechávají české texty, které se nebojí odhalovat zamotané vztahy i pocity. Ty se velmi často vztahují k okolnímu světu, ať už formou výpovědí psaných ve druhé osobě nebo skrze vnitřní dialogy vícero postav.

Současnou sestavu vedle Zdenka Lichnovského doplňují Jakub Chaba, Jiří Polák, Štěpán Růžička a Martin Nouza. Dočasně nehrající kapitánkou je Tereza Pecháčková a původním otcem zakladatelem Oskar Pilař.

ZAPOMĚLSEM

Zapomělsem je stesk jesenických sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Za projektem stojí Aleš Macenauer. Do širšího povědomí tuzemské alternativní scény se dostal debutem Gejzír. Poslední deska s názvem Měsíc ve váze vyšla v dubnu 2021 u vydavatelství Indies a sklidila pozitivní ohlasy ze strany kritiků i posluchačů. Následovala ještě EP Měsíc zatím obsahující skladby, které se na album nevešly.

„Zapomělsem patří k nejzajímavějším mladým písničkářům současnosti, kteří se nebojí experimentovat s formou ani žánrovými úkroky.“ – Headliner

„Měsíc ve váze je jedna z nejzajímavějších žánrových desek letošního roku. Osobitá poetika, nostalgická atmosféra i decentní elektronika.“ – Full Moon


Aleš Macenauer (zpěv, kytara, syntezátor, beaty)
Miloš Dolinský (kytara, baskytara)