Parta vynikajících lidí | Zapomělsem

Open Air Stage

PARTA VYNIKAJÍCÍCH LIDÍ

Kapelu založil zpěvák a kytarista Zdeněk Lichnovský, který se netají s tím, že skupina vznikla původně jako záminka, aby se mohl častěji vídat se svými kamarády.

Partu vynikajících lidí tvoří kromě vokálů dvě kytary, basa a bicí, to vše ozvláštněné syntezátory, díky kterým není snadné skupinu jednoznačně žánrově zařadit. Silný dojem zanechávají české texty, které se nebojí odhalovat zamotané vztahy i pocity. Ty se velmi často vztahují k okolnímu světu, ať už formou výpovědí psaných ve druhé osobě nebo skrze vnitřní dialogy vícero postav.

Současnou sestavu vedle Zdenka Lichnovského doplňují Jakub Chaba, Jiří Polák, Štěpán Růžička a Martin Nouza. Dočasně nehrající kapitánkou je Tereza Pecháčková a původním otcem zakladatelem Oskar Pilař.


Zdeněk Lichnovský (kytara, zpěv)
Jiří Polák (kytara)
Štěpán Růžička (klávesy)
Jakub Chaba (baskytara)
Martin Nouza (bicí)

ZAPOMĚLSEM

Zapomělsem je stesk jesenických sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Za projektem stojí Aleš Macenauer. Do širšího povědomí tuzemské alternativní scény se dostal debutem Gejzír. Poslední deska s názvem Měsíc ve váze vyšla v dubnu 2021 u vydavatelství Indies a sklidila pozitivní ohlasy ze strany kritiků i posluchačů. Následovalo ještě EP Měsíc zatím obsahující skladby, které se na album nevešly.

Vstupné dobrovolné.


Aleš Macenauer (zpěv, kytara, syntezátor, beaty)
Miloš Dolinský (kytara, baskytara)