Ostrich Quartet

Fresh jazz, lehké a nápadité. Talentovaní finalisté European Jazz Competition 2015.

Hráči tohoto českého jazzového kvartetu spolu začali hrát na jaře roku 2013 a první koncert se konal v říjnu téhož roku. Po dlouhé pauze se kvartet objevil v české jazzové soutěži JAZZ FRUIT 2014, kterou úspěšně vyhrál. Jako vítěz JAZZ FRUIT 2014 pak kvartet sdílel pódium s Tingvall Trio, rakouským jazzovým pianistou Davidem Helbockem a vystupoval v živém vysílání TV show “Tečka páteční noci”.

Na podzim roku 2014 se kvartet umístil na druhém místě v českopolské jazzové soutěži POWIEW MLODEGO JAZZU 2014 a nahrál živý koncert v rádiové stanici “Český rozhlas”. Nahrávka byla poslána do EUROPEAN JAZZ COMPETITION.

V březnu 2015 kvartet sdílel pódium se slavným basistou a zpěvákem Richardem Bonou na festivalu JAZZINEC a v dubnu 2015 byl kvartet vybrán jako historicky první česká kapela a jeden z pěti finalistů z Evropy do finále EUROPEAN JAZZ COMPETITION 2015 konaného 27.6.2015 v Rotterdamu!

 

Štěpán Flagar – saxofony, klarinet, leader
Od října roku 2014 student Anton Bruckner Privatuniversitat v Linzi. Začal hrát na tenor saxofon na podzim roku 2010. Předtím hrál již roky na klarinet.

Jan Kavka – piáno, klávesy
Lektor jazzového piana Lidové konzervatoře Ostrava. Od září roku 2013 je student Akademie Muzyczne im. Karola Szymanowskiego v Katovicích.

Martin Kocián – kontrabas
Po několika letech hraní na housle začal v roce 2010 s kontrabasem. Od října roku 2014 je rovněž studentem Anton Bruckner Privatuniversitat v Linzi.

Michal Wierzgoń – bicí
Na bicí hraje od dětství. Stejně jako jeho dva spoluráči je Michal studentem Anton Bruckner Privatuniversitat v Linzi. Ve volném čase se věnuje také skladatelské činnosti.


Štěpán Flagar – saxophones, clarinet
Jan Kavka – piano, keybords
Martin Kocián – double-bass
Michal Wierzgoń – drums