Ficture (HUN) & The Shanny

Ambientní elektronika postavená na živých bicích a analogových syntezátorech

Maďarský producent a multiinstrumentalista Gábor Tokár aka Ficture tvoří svou elektronickou hudbu pomocí analogových syntezátorů a dává prostor formě field recording. To doprovází na bicí a vzniká příjemně melodická až taneční hudba. V roce 2014 vydal svou debutovou desku Roads to Everywhere a minulý rok vypustil úspěšné EP nesoucí název Filled Spaces.

 

Shanny je multiinstrumentalista a skladatel. Můžete ho znát s kapel Funky Chicken, Add Gospel, Joyful Noise, Šoumeni z Duck Baru, Tuto Labuzo, Meteor z Prahy, Party Leaders, ...

Hraje na kytaru, klávesy, bicí, basu, percusse a rád zkouší nové hudební nástroje. V projektu The Shanny vytváří elektronickou hudbu přímo na pódiu pomocí synthrtizérů, looperů, kytary, basy, prcusí, grooveboxů a dalších efektů. Každé vystoupení je díky tomu jedinečné.

Inspirací a vzorem jsou například Youngr, Dub FX, Bass Kleph a spousta dalších.

 

-----------------------------------------------------

 

The sonic outcome of Gábor Tokár’s alter-ego Ficture is a collage of various sound sources, ranging from field recordings to analogue synthesizers while keeping in mind that literally, everything around us can be a potential part of music. Sound manipulation and resampling of self-recorded audio had a big role on Tokár’s debut “Roads To Everywhere” released on Lemongrassmusic in 2014, Sound Color Vibration described the EP as being “as soothing as it is intriguing”, while Funkadelphia called it “meticulously electronic, yet strikingly organic”. Tokár’s other works include various cooperations as a session musician for bands, being a music producer and sound designer of different art projects, animations and collaborations in a wide range of styles.