February | Josefina Dusk

indie rock/math rock/weird pop

FEBRUARY

Kytarové písničkářství s math rockovou rytmikou, ambientními prvky, šlehnuté trochou krautrocku.

Loni vydali ostravsko-pražští February své druhé album Hyphen War, jehož název se váže k reálné události československé historie. Mnohočetná symbolika tohoto sousloví i skutečné pomlčkové války se stala inspirací pro texty i hudbu většiny písní na desce. Motivy rozpadu a násilí v sobě nese hned několik písní a kapela se tak vzdaluje od zasněného debutu Branching Tracks a v hudbě i textech jde vstříc složitějším tématům. Novinka vyšla na labelu Červený kůň.

February se dali dohromady v roce 2015. Do paměti české alternativní scény se poprvé zapsali o rok později, kdy slavili na Radiu Wave úspěch se singlem Hide Me Under Autumn Leaves a účastnili se soutěží Czeching a 1Band2Play.


Vlad Uskov (zpěv, kytara, perkuse aj.)
Tomáš Klézl (zpěv, kytara, synths aj.)
Tomáš Zahrada (baskytara)
Adam Olšák (bicí)

JOSEFINA DUSK

Josefina Dusk ráda zpívá a tančí. Její barokní synťákový pop ovliněný sci-fi fetishem medituje nad krásou a hrůzou existence.

Písničkářka Josefína Dušková začala vystupovat v Londýně, její repertoár zahrnuje zatím jedno EP Virtues of the Necessary a do povědomí posluchačů v Česku jí pomohla i úspěšná účast v pořadu Startér. V minulém roce se živě představila na několika tuzemských koncertech festivalových i klubových a do Alterny se vrací po své brněnské premiéře v srpnu 2021. Doprovází ji DJ Jay North.

Předprodej Goout: základní 150,-, student 120,-
Na místě: základní 180,-, student 140,-

Foto February: Kuba Zeman/Czechmag