badfocus & OIEE + Tokyo Drift

neoclassical/minimalistic electronics/hyperpop

BADFOCUS

Za projektem badfocus stojí teprve devatenáctiletý pražský producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb (také jeden ze členů dream popových teepee). Jeho hudba představuje zvukově bohatý, intimní zážitek a snahu neustále rozšiřovat svůj hudební jazyk. Přestože jeho hudební kořeny tvoří zejména jazz, badfocus byl silně ovlivněn mnoha žánry, od klasické hudby přes elektroniku, hip-hop až po indie-pop, které ve své tvorbě kombinuje.

V jeho písních je možné slyšet paralely s projekty a umělci jako například Nils Frahm, Ólafur Arnalds nebo Bonobo, ale bezpochyby rozeznáte originální zvuk, jenž krystalizuje s každým dalším zveřejněným materiálem. V září 2020 mu vyšla vlastním nákladem debutová deska wallflower, na níž badfocus usiluje o žánrovou nevyhraněnost a předkládá atmosférická, ambientní, ale zároveň chytlavá zvuková spektra a melodie.

Speciálním hostem na aktuálním miniturné badfocus je sólový elektronický projekt OIEE maďarského hudebníka Bence Koscise. Na domácí půdě je známý také jako organizátor, multimediální umělec, iniciátor sérií elektronické improvizace a zpěvák kapel Saverne a Window. Jeho tvorba mísí r'n'b, taneční styly jako techno, disco či trance s tropickým housem a soulovými vokály. V roce 2020 mu vyšel debut Urban Camouflage.

TOKYO DRIFT

Soundcloudová hudebnice Pavla Bastlová, která vystupuje po jménem Tokyo Drift, je představitelkou baladického hyperpopu. V její tvorbě najdeme akustické skladby s autotunem, které se přelévají do novějších, hutnějších elektronických tracků, v nichž slyšíme ozvěny severských Drain Gang nebo skotského producenta Sega Bodega. Loni vydala Tokyo Drift debutové EP Recycle Music a letos obdržela také cenu Bastl Electronic Track, kterou nově vyhlásili organizátoři hudebních cen Vinyla.

„Výrazová úspornost Pavly Bastlové může vést při povrchním poslechu k rychlým soudům. Odevzdaný hlas pohlcují potemnělé ambientní plochy, ze kterých vystupují jen narkoticky utlumené trapové hi-haty a střídmě použité auto-moto samply. Všechna ta žánrová i estetická klišé jsou ale použita s obdivuhodnou sebedisciplínou, výjimečným aranžérským citem a zjevnou sebereflexí,“ píše Vinyla.

Předprodej Goout: základní 150,-, student 120,-
Na místě: základní 150,-, student 120,-

Foto badfocus: Ondřej Hons