Dingo + Rabbit Slow

slow folk/country

DINGO

Východní country? Proč ne. Dingo se tu toulají už pár let a zatím se rozhodně nenechají připoutat rezavým řetězem. Nestydí se za svoje občas zablácený boty ani nálady. Vydej se s nimi jejich krajinou, a vykašli se na to, co si o tom kdo myslí.

Máš v botě kámen? Vysyp ho rychle ven!

Kapela vznikla v prostředí pražské Akademie Výtvarných Umění. Zakládající členové Štěpán Dlouhý a Michal Drozen se sešli s neobvyklými nástroji - banjo a balalajka. Muzika pro ně byla vždy rovnocenná výtvarnému projevu. Postupně se torzo kapely s nově příchozím členem kytaristou Mikolášem Zikou vyvinulo ve velmi čerstvou formu country. Nakonec se přidal další výtvarník Jan Kostohryz s basou a poslední člen Šimon Bierhanzl do sestavy přidal rytmiku. Eponymní debut vyšel na podzim roku 2019 pod hlavičkou labelu Stoned to Death. Nového materiálu vzniká v kapele stále dost, v nejbližší době se můžeme těšit na druhou dlouhohrající desku.


Michal Drozen (zpěv, ukulele, balalajka)
Štěpán Dlouhý (banjo, zpěv)
Mikoláš Zika (kytara)
Jan Kostohryz (baskytara)
Šimon Bierhanl (bicí)

RABBIT SLOW

Ve Vídni žijící písničkář Rabbit Slow pochází ze slováckých Milotic a na svém albu Coming waves vypráví příběhy o hledání lidské identity a domova. „Jeho skladby sálají intimní melancholií. Evokují atmosféru fotoalba z povedené dovolené party přátel. A není divu. Petr Foltýn, skrytý pod zmíněným pseudonymem, se kromě hudby věnuje také fotografování. Jako každý správný ‚kamarád‘ se ale ani on nezdráhá svým konejšivým hlasem v písních připomínat, že ne všechno je v dnešním světě úplně v pohodě,” píše AlterEcho.

Vstupné: základní 150,-, student 120,-
Vstupenky jsou k dostání přes GoOut, budou i na místě v den akce.

Foto Dingo: Julie Hrnčířová


Petr Foltýn (zpěv, kytara)
Libor Třeška (trumpeta, zpěv)