Chalupski | Billow

piano/dream pop

CHALUPSKI

Táborský skladatel Václav Chalupský se po třech letech vrací s novým albem, které nese název Improvisations for Dance. Inspirací mu byly zkušenosti s korepeticí a skladbou pro fyzické divadlo a současný tanec.

Nové skladby vychází z improvizací, které více či méně vznikaly jako dialog mezi různými druhy umění a až posléze dostaly jasné rysy samostatně fungujících, čistě hudebních kompozic. I proto je deska zvukově barevnější a kromě klavíru na ní uslyšíme i smyčky elektrické kytary a syntezátorů.

Vedle sólové tvorby se Václav věnuje skladbě pro audiovizuální projekty, filmy a taneční představení, působí jako korepetitor na konzervatoři Duncan Centre v Praze a doprovázel také na turné v rozšířené akustické sestavě kapelu Kalle.

BILLOW

Dream popová kapela z Veselí nad Moravou, kterou tvoří Lenka a Jakub Zbořilovi a Vojtěch Veselý, v živé verzi je navíc doprovází bubeník Erik Netušil. Vydávají na slovenském labelu Z Tapes. Debutovali v roce 2017 křehkou akustickou deskou Maps, které se dostalo pozitivních ohlasů od českých kritiků – album se zařadilo mezi nejlepší domácí desky roku na hudebních webech Beehype, AlterEcho či Full Moon. 

V roce 2019 vydali Billow druhé album Seascape (Z Tapes, Piper Records), které si povšimli také zahraniční recenzenti. Kazetové vydání je mimo jiné distribuováno v Japonsku, kde kapela letos odehrála i koncertní turné. Na zatím poslední desce pojmenované jednoduše III (Z Tapes, 2020) se zvukově posunuli blíže k elektronice.

Předprodej Goout: základní 150,-, student 120,-
Na místě: 200,-

foto Billow: Libor Galia


Lenka Zbořilová (zpěv)
Jakub Zbořil (kytara)
Vojtěch Veselý (kytara, syntezátory)