ŽEN | FOTBAL

Open Air Stage

Klub Alterna & Bed People Booking present 

ŽEN

Chorvatské trio ŽEN nabouravá genderové stereotypy a skrze vokální harmonizaci předkládá progresivní nálož post-rocku s obvyklými souřadnicemi od shoegazu, přes math-rock, vintage synthwave až k experimentální elektronice. Zahraniční hudební kritika v jejich tvorbě nachází odkazy na kapely jako Spacemen 3, My Bloody Valentine či The Cure.

V roce 2021 vydaly dva nové singly Uroni a Krizantema, které předznamenávají jejich chystanou čtvrtou desku. ŽEN vznikly v roce 2010 v Záhřebu, nahrály tři alba, vystupovaly na několika větších evropských festivalech (včetně našich Colours of Ostrava) a v klubech od Baltu po Atlantik.

 


Eva Badanjak (kytara, zpěv)
Ivona Ivković (baskytara)
Sara Ercegović (bicí, zpěv)

FOTBAL

V symbiotickém spojení čtveřice Fotbal, v níž se potkali hudebníci z brněnské a českobudějovické scény, se mísí láska ke krautrocku, psychedelii a snivým, dreampopovým vokálům. Minimalistické kytarové riffy vytvářejí spolu s oblakem shoegazu halucinogenní zážitek.

Kapelu tvoří Markéta a Dojč (ex-Kidney Trauma), multiinstrumentalista Jakub Šimanský, tentokrát za bicími, a baskytarista Vencák, známý z jihočeských Sýček. V roce 2019 debutovali deskou Moon Landing Revival a v současnosti pracují na albu novém.

Vstupné dobrovolné.