Zapomělsem křest + Kittchen sólo

folk/singer-songwriter

Zapomělsem vydal na jaře album Měsíc ve váze, které pokřtí koncertem v brněnské Alterně. Kmotrem desky bude autor jejího přebalu, Jakub König, který zároveň vystoupí se sólo verzí svého projektu Kittchen.

ZAPOMĚLSEM

Zapomělsem je stesk jesenických sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Za projektem Zapomělsem stojí Aleš Macenauer. Do širšího povědomí tuzemské alternativní scény se dostal debutovým albem Gejzír. Aktuální deska s názvem Měsíc ve váze vyšla v dubnu 2021 u vydavatelství Indies a sklidila pozitivní ohlasy ze strany kritiků i posluchačů.

„Zapomělsem patří k nejzajímavějším mladým písničkářům současnosti, kteří se nebojí experimentovat s formou ani žánrovými úkroky.“ – Headliner

„Měsíc ve váze je jedna z nejzajímavějších žánrových desek letošního roku. Osobitá poetika, nostalgická atmosféra i decentní elektronika.“ – Full Moon

KITTCHEN

Maskovaný hudebník Kittchen si již svým prvním albem získal velkou pozornost hudebních fanoušků i kritiky. Roku 2015 se stal držitelem ceny Anděl za Nejlepší alternativní album a postavil se na řadu místních i zahraničních pódií.

V květnu 2021 Kittchen již jako trio vydali své třetí album Puls, jež vzniklo během pandemického roku 2020 na chatě v Jeseníkách.

Vstupné: 120 Kč
Vstupenky budou brzy k dostání přes GoOut, pak i na místě v den akce.

Foto Zapomělsem: Vrbaak/Full Moon

Foto Kittchen: Vojtěch Vlk


Aleš Macenauer (zpěv, kytara, syntezátor, beaty)
Miloš Dolinský (kytara, baskytara)