The Valentines | Iggy Mayerov

Veselý písničky o těch nejsmutnějších věcech.

The Valentines

Kytary, synťáky, růžová a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu v jednom autentickým balení z Hradce Králové. The Valentines hrají ve složení Honza Doležal – baskytara / zpěv, Ondřej Čepek – kytara / synth a Matěj Novotný – bicí. 

V roce 2019 The Valentines zvítězili v hitparádě neobjevených Startér Rádia Wave, čímž si vydobyli možnost natočit videoklip "Did My Back Hurt Your Knife?". Jejich single "Just Us" se také objevil jako jediný song ve filmu Tiché doteky nominovaném na Českého lva za rok 2019. Skladbu, která byla natočená doma v pokoji, se kterou se The Valentines dostali do českého finále Eurovision Song Contest, stejně jako dvě předchozí skladby, produkoval frontman Honza Doležal a Filip Vlček, který stojí i za jejich mixem. O master "Stay or Go" se pak postaral Ted Jensen, který v minulosti produkoval alba takových jmen, jako je například Madonna, Talking Heads, Rolling Stones, Bring Me the Horizon a mnoho dalších. 

V roce 2022 hráli The Valentines na druhé největší stagi na Rock for People, v roce 2023 pak headlinovali festival United Islands of Prague. 

V dubnu roku 2024 pak vydali své debutové album You All Look Beautiful When You Dance. Obsahuje 11 písní a porušuje žánrové hranice. Na albu se střídá vliv indie popu, indie rocku, popu a v jedné písni i dost zřejmý vliv rock'n'rollu. 

Milníky: 

2017 – Založení The Valentines 

2019 – Vítězství v hitparádě Startér Radia Wave 

2019 – EP 4 Old Songs (We Didn’t Even Want to Share With You) 

2021 – Účast v národním kole Eurovision Song Contest 

2022 – Vystoupení na festivalu Rock for People 

2023 – Vystoupení na festivalu United Islands of Prague 

2024 – Vydání debutového You All Look Beautiful When You Dance

Iggy Mayerov

Melancholické melodie, reverbem nasáklé kytary, výrazné synťákové linky, nekompromisní drum machine a texty o pomíjivosti vztahů a křehkosti duše. 

Iggy Mayerov je alt popová pražská čtyřka, která se poprvé zapsala do povědomí české scény v roce 2019 singlem Ride. S ním se dostali až do finále soutěže Startér Radia Wave a otevřel jim dveře i do dalších českých rádií. Jejich hudbu od té doby můžete pravidelně slyšet na Radio 1 nebo Expres FM. 

Na podzim 2022 vydali své debutové album Millennial Cliché ve spolupráci s producentem Danielem Šubrtem. Stejnojmenný singl zařadilo rádio Expres FM mezi nejlepší popové písně roku 2022. 

Následuje spolupráce s Lazer Vikingem, držitelem ceny Anděl, se kterým kapela nahrála EP Lovesick. Texty čtveřice písniček odrážejí témata vztahů a každá nabízí jiný pohled – od vzrušení z nových začátku, přes strach ze samoty a touze zapadnout, až po uvědomění si vlastních hodnot a odvahu opustit zajeté vzorce. Součástí EP je i společný singl s Lazer Vikingem Givin’ You Up. Klip režiséra Petra Vlčka, inspirovaný filmy Wese Andersona a Karla Zemana, získal na YouTube přes 140 tisíc zhlédnutí. 


Tereza Dusilová (zpěv a kytara)
Michal Pilař (kytara)
Jakub Pilař (basa)
Martin Griner (klávesy, synths)

Předprodej 250 Kč
Na místě 300 Kč