THE SHOOKIES + ALOTRIO

Dvojkoncert k oslavě závěru semestru, státnic a maturit. Přijďte si zaposlouchat, zatančit, pobrukovat a nakonec třeba i zajamovat!

THE SHOOKIES // folk-acoustic-rock

Už pátým rokem kapela The Shookies vnáší do české hudební scény svůj příznačný zvuk. Přirovnat ho můžeme k zahraničnímu folk-rocku nebo accoustic-rocku, sami kluci se netají svými vzory jako Jack Johnson, Glen Hansard, The Frames nebo třeba Bob Dylan. Nejsou to jen slova a příběh, který chtějí fanouškům zprostředkovat, důraz kladou taky na osobitý zvuk, rádi experimentují a snaží se svou tvorbu vymanit z paušálního zvuku tradičních českých kapel. Šarmantní hlas zpěváka a jeho melodické hrátky upoutají běžného posluchače a nechají ho se docela oddat hudbě. The Shookies, kteří své těžiště před nedávnem přesunuli do Brna, za sebou mají kromě mnoha úspěšných koncertů i vydání debutového alba Great Test Hits. V průběhu roku 2013 na vlastní pěst nahráli 8 songů v brněnském nahrávacím studiu George Lukase. Do studia si  přizvali dechy i smyčce a v březnu roku 2014 pak se vší parádou svůj debut pokřtili. Od svého vzniku v Kavárně ve Vysokém Mýtě ušli pěkný kus cesty a s nadcházejícím rokem nahrávají  skladby, které předznamenávají další hudební vývoj.

 


Filip Burš – hlavní zpěv, kytara
Tomáš Karlík – kytara, zpěv
Miroslav Jurčík – piano, zpěv
Ondřej Karlík – basová kytara, ukulele, zpěv
Martin Kreuziger – bicí, perkuse

THE ALOTRIO // drze-swingující-uskupení

„[...] Proč se vlastně jmenujete Alotrio? ...ajo! protože jste čtyři, že? – Jo, přesně tak...“

Alotrio je fakt vtipná brněnská kapela, co si vzala za své rytmy swingu, gypsy nebo bluesu. Fungují spolu něco kolem roku, ve stálém složení kytara, kontrabas, housle a bicí od září 2015. Nejradi hrají na chatě, v chalupě nebo u řeky. Ale do Alterny se taky hodně těší!

Říkají:

Koncert si užíváme vždy, všude a za každých okolností!

Proč přijít do Alterny? Protože dle slov Alo-bubeníka:
„Protože je to nádhernej prostor! A je to swag! A hrajou tam drsňáci!“

Dobrovolným vstupem přispějete na benzín obou kapel, struny houslistek, kytaristů a basistů, plechy a paličky bubeníků, klapky klávesáka a rum pro čerstvou (doufejme) Bc. zpěvačku a narozeninového zvukaře. 


Anča Laborová - housle, zpěv
Láďa Kubišta - kytara, zpěv
Patrik Nop - kontrabas, zpěv
Petr Holík - bicí, zpěv