The Abs & Peter Korman Quintet

Jazzfest Brno 2019

Vstupenky: ticketmaster.cz

The Abs (CZ)
​Vít Beneš – kytara
Michal Šelep – kontrabas
Adam Sikora – bicí

Vítěz národní ceny soutěže Central European Jazz Competition se sice na svém webu chlubí především vypracovanou muskulaturou, porotcům soutěže však neuniklo, že pod tvrdou mužnou skořápkou brněnského tria se skrývají citlivé duše s originálním hudebním feelingem.
Ke zrodu The Abs došlo před necelými třemi lety na půdě brněnské JAMU, kdy poprvé veřejně vystoupila v rámci interpretačního semináře. K inspiračním vlivům kapel patří country, Delta blues, avantgardní směry druhé poloviny dvacátého století a hudba afrického kontinentu.

Peter Korman Quintet (SK/CZ)
Peter Korman – kontrabas
Marek Kotača – alt saxofon
Martin Konvička – klavír
Kristián Kuruc – bicí
Radek Zapadlo - saxofon

Hudba kvarteta slovenského kontrabasisty Petra Kormana je pevně zakořeněná v moderním jazzu, avšak inspirační zdroje jejího autora mají rozsáhlejší kořenový systém. V jeho kompozicích můžeme najít odkazy na slovenský folklór, klasickou hudbu, soul nebo africkou polyrytmiku.
Experimentování s vícero rytmy plynoucími současně a velký prostor pro improvizaci jsou jedněmi z hlavních rysů tohoto československého uskupení. Skladby jsou zároveň postavené na silných melodických motivech, a tak vytvářejí komplexní groovující obraz.