Snackthief (křest) | buchty/nouze | fall & fell

Cesta do hlubin outsiderovy duše.

Snackthief

Retrospektivní špinavý indie rock s občas vystrčenými růžky odsekávaného hardcore. Snackthief odkazují hlavně na kapely takzvané midwest emo scény devadesátých let jako byly Cap'n Jazz, The Promise Ring, The Get Up Kids nebo Cursive. Pod nánosem zdánlivého bordelu se skrývají křehké, smutné melodie, s náležitým patosem věnované všem outsiderům.

23. 6. 2024 kapele vyjde nové album Misery, které na tomto koncertu pokřtí.


Igor (zpěv)
Richard (kytara, zpěv)
Marek (basa, zpěv)
Dominik (bicí)

buchty/nouze

V jejich zvuku a aranžích pocítíte cosi naivního i znepokojivého zároveň. Kytára Kvanovské (Kvan z Tilikum, často viděn na baru v NOXu, neodmyslitelný člen ostavské DIY scény a kamarád) hlučnosti se střídá s cinkavějšími vlnami a jemnými pasážemi, kdy éterem letí téměř dětsky nevinné vokály Lin Wojnarove (provozácka dramaturgině a produkční, djka, Gin&Platonic) a Beáty Majtanové (kamarádka, hudební entuziastka, zdatná recitátorka), à la TAMARA na steroidech. Vlivů je v hudbě cítit dost, ale osobitost téhle skupiny je nakonec všechny smaže. Texty jsou jednoduché, ale klidně do nich skočíte a dna se nedopátráte. Rytmus jistí Tomáš Kotásek z At Bona Fide.

 

fall & fell

Hudba plná melodií, která nepřestává překvapovat; i tak by se dala shrnout kapela fall & fell pocházející z nedalekého Slavičína. Tito mladí kluci hrají stylový indie rock připomínající kapely z US a kanadské indie scény jako například Broken Social Scene nebo Modest Mouse. V jejich zvuku se odráží jejich energie a vášeň pro tvorbu, ve které kombinují melancholické instrumentální pasáže s chytlavými refrény.