Sekvoye – Křest EP Propast

Electro / alternative / rap

Sekvoye
Igelitové sáčky tančí ve větru. Jsme tu sami. Máme pro sebe celou plochu a v rukách hroudu surové hmoty. Zasadíme jiskru hluboko do hlíny, zavlažíme jí tekutým zvukem a proženeme skrze ní elektřinu. Vyrostou Sekvoye. S každým textem se přidá větev a s každým podkladem vlnícího se vzduchu, který proudí ze syntezátorů, se zpevní kůra.

Line-up:

20:00 Čau Česko
21:00 Sekvoye
22:00 Itchy Elbow

Kapela Čau Česko vznikla v roce 2013 jako dvojčlenný experimentální projekt. Od té doby prošel rozsáhlou zvukovou proměnou. Přirozený proces a vývoj kompozice se odvíjí od syrovosti kytarových motivů a bohatého využití hardwareových i softwareových syntezátorů. Čau Česko tvoří hudbu bez žánrových hranic, v naprosté svobodě, na pomezí chaosu a organizovaného, elektroakustického zločinu. Charakteristickým rysem je napětí zpěvu Štěpána Pařízka (Ghost of You) a jeho písničkářství v té nejživější podobě, s upřímnými a imaginativními texty, svěžím zvukem a originální produkcí. Předzvěst desky, která vyjde na jaře 2019, představuje nový klip k písni Dead City, o nějž se postaral Jonáš Svoboda, umělec, režisér, a zároveň producent a beatmaker kapely. Čau Česko zve k osvobozujícímu tanci a poslechu na společné cestě nevyzpytatelné hudby.

 

Itchy Elbow je elektronický sólo projekt blonďatého čahouna z divokého slezského dua Killiekrankie. Neuchopen jedním specifickým žánrem, Jiří proplouvá psychedelickým vesmírem v raketě na synťákový pohon. Po cestě pečlivě sbírá exotické zvuky všech vůní a barev, aby je pak mohl utopit v lavoru plném temného noisu. Najednou prostor proseknou zářivé lasery, nad hlavou se spouští koule a všechny organismy propadají disko-šílenství. Očekávejte nespoutanost v upocené improvizaci. Amen.