ROBERT BALZAR TRIO

Nové trio předního českého kontrabásníka

Robert Balzar Trio hraje v novém složení

Hudba tohoto Tria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standartů. 

Zatím posledním počinem RBT bylo vydání DVD “One Day” (2016), které bylo natočeno v lese u Poličky v koprodukci s ČT.

Poslední dvě alba „Discover Who We Are“ (2013) a „Vuja De“ (2014) R.Balzar Trio nahrálo v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera.    Farber je podepsán pod alby umělců jako jsou Brad Mehldau, Avishai Cohen, JohnScofield…

Trio  pravidelně vystupuje s vynikajícím českým zpevákem Danem Bártou (11x Anděl v kategorii zpěvák roku).      

Robert Balzar Trio zatím vydalo šest autorských alb a hrálo na mnoha zahraničních koncertech / festivalech (USA, Anglie, Turecko, Švédsko, Madarsko, Belgie, Německo, Ukrajina, Kypr, Izrael.....)  

   

DISCOGRAFIE:

CD TRAVELLING 1998 - "ČESKÝ DISK ROKU" (Český Rozhlas - Jazztest)
              CD ALONE 2000 - "ALBUM ROKU + KAPELA ROKU" (Cenění K.Velebného)
          CD OVERNIGHT 2005 - nominace na cenu "ANDĚL"                                                      CD TALES 2008
- feat. John Abercrombie.                                                                               CD THEYORIES 2010 – feat. Dan Bárta - nominace na cenu "ANDĚL"                                  CD DISCOVER WHO WE ARE 2013 - (Balzar/Levíček/ Slavíček).                                              CD VUJA-DÉ 2014 - (Balzar/Levíček/Slavíček).                                                                         DVD ONE DAY 2016 - (Balzar/Levíček/Slezák).

ROBERT BALZAR - kontrabas

Robert Balzar, přední kontrabasista české hudební scény se narodil v Náchodě. Studium kontrabasu zahájil v jedenácti letech, pokračoval v něm na konzervatoři, v roce 1983 uspěl v konkurzu do AUS VN Praha a v letech 1985-1989 hrál v Orchestru Československé Televize.

V roce 1989 začíná samostatně působit na české jazzové scéně.

V roce 1998 zakládá skupinu pod vlastním jménem – ROBERT BALZAR TRIO, se kterou má na kontě už šest studiových alb + jedno DVD, která se všechna dočkala pozitivního přijetí kritiky i veřejnosti.

Spolupracoval s John Abercrombie , Benny Golson, Arturo Sandoval, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Wynton Marsalis, Lew Tabackin, Tony Lakatos, Béla Szakcsi Lakatos, Victor Lewis, Hal Galper Trio, Craig Handy, Gabrielle Mirabassi…

Je také vyhledávaným studiovým hráčem českých i světových produkcí, jeho spolupráce s fenomenálním americkým kytaristou Johnem Abercrombiem se dokonce dočkala studiové podoby na albu Tales.

Robert Balzar, vyznavač preciznosti Johna Pattitucciho, procítěnosti Avishaie Cohena, minimalismu Larryho Grenadiera a umělecké střízlivosti Marca Johnsona, je nepřeslechnutelnou postavou moderního českého jazzového kontrabasu.

1998 zakládá R.Balzar skupinu pod vlastním jménem –  ROBERT BALZAR TRIO
Od roku 1990 je členem doprovodné kapely šansonierky -  HANY HEGEROVÉ 
V roce 1998 nastupuje do funkové formace -  J.A.R
V roce 2000 spoluzakládá sólový project Dana Bárty – ILLUSTRATOSPHERE
Z této spolupráce se odvíjí I další respektovaný celek - DAN BÁRTA & R.BALZAR TRIO

 

 

VÍT KŘIŠŤAN - piano

Vít Křišťan je český pianista a skladatel, který vystudoval hudební akademii v polských Katowicích a jazzovou akademii v Odense v Dánsku. V současné době žije v Praze a učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a take na JAMU v Brně. Vede vlastní trio, je take členem  Joanna Kucharczyk Quartet modern českého big bandu - Concept Art Orchestra. Pravidelně spolupracuje s polskými a skandinávskými muzikanty včetně legendárního basisty Bo Stiefa.                                                                                            V R.B.Triu působí od roku 2019.

 

 

KAMIL SLEZÁK - bicí

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně např. Boris Urbánek Band, FMQ. Od roku 1999 získal angažmá v Moravské filharmonii Olomouc na postu zástupce vedoucího sekce bících a zároveň započal pětileté studium (1999 - 2004) na Universität für Musik und darst. Kunst Wien u Prof. Fritze Ozmece. V roce 2001 se také stal členem Gustav Brom Big Bandu ( až do současnosti ) a jeho spolupráce se rozrostla o další hudební tělesa a sólisty jako např. ČS Big Band Matuše Jakabčice, James Morrison, J.Wigham, JORO, Eva Urbanová, Four Elements, Kind of Mind, Jiří LevíčekTrio, Tomáš Veselý Trio, Blue Train, Lazaro Cruz Quintet, Jan Přibil Quintet aj.

Od roku 2007 působí také jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V současnosti je také členem kapel -  Druhá Tráva, Garcia a SWOMP.  V R.B.Triu působí od roku 2015.


Vít Křišťan - piano
Robert Balzar – bass
Kamil Slezák - bicí