Prázdniny | Marjari

rock / alternative / dreampop

Prázdniny 

„Teplý letní noci, samota prázdných pokojů, ale i radost z objevování neznámého. Prazdniny jsou kámoši z Brna, kteří karanténní smutnění začali přetvářet do písniček o odloučení a dospívání, to celé zabalené do zvuku oscilujícího mezi estetikou alternativního popu z pokojíčku a znovuobjevenou láskou k zasněným retro kytarám zasazeným do moderního kontextu. Na českou klubovou scénu vstoupili videosinglem 3am, se kterým se jim podařilo vyhrát hitparádu neobjevených startér na radiu wave. Pod hlavičkou radia pak vydali singl matthew, který představil prazdniny ve více elektronické podobě, což ve spojení s live bubeníkem vytváří unikátní koncertní show. 

Marjari 

Alternativní písničkářku Marjari z Českých Budějovic nejvíce vystihují vrstvy kytarových sekvencí nahraných na looper doplňené jejím křehkým zpěvem. 

V roce 2022 Marjari vydala svou debutovou LP desku „Hey Girl“. Na desce Hey Girl vychází autorka ze svých osobních zážitků, pocitů a nálad. Je to směs intimních písní, které i přes jednotný autorský rukopis a podmanivý hlasový přinášejí rozmanitou paletu nálad a atmosfér od jemných a romantických přes melancholické a zasněné až po temnější a tvrdší písně. 

Živé koncety Marjari hraje s doprovodnou kapelou, která celému koncertu přidává na dynamičnosti. 


Martina Činátlová – zpěv, kytara
Vlastimil Nohejl – baskytara
Ondřej Škoch – bicí