post-hudba | Zapomělsem

elektronika/rap/akustický folk

POST-HUDBA

Pražské duo post-hudba vstoupilo na scénu před deseti lety s nekompromisní estetikou vztahových depresí a disharmonických hlukových ploch. Od té doby stihli producent Tomáš Havlen a zpěvák a textař Dominik Zezula vydat tři EPs a dvě dlouhohrající desky. Ta poslední, pojmenovaná Svět na konci roku nula, měla původně znít optimisticky a klidně. Jenže to by nesměla veškeré životní plány přerušit pandemie. Reflexe „roku nula“, který trval od března 2020 a jejž kapela symbolicky uzavřela vydáním alba 1. 3. 2021, odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě. 

Letos vydala post-hudba čerstvý singl FOMO, který představila spolu s několika dalšími skladbami z připravované nové desky naživo v pražském Paláci Akropolis a brněnském Kabinetu Múz. V Alterně dvojice odehraje speciální vánoční koncert v akustickém set-upu, zmíněné album vyjde na jaře 2023.
 


Dominik Zezula (zpěv, texty)
Tomáš Havlen (elektronika)

ZAPOMĚLSEM

Zapomělsem je stesk jesenických sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Za projektem stojí Aleš Macenauer. Do širšího povědomí tuzemské alternativní scény se dostal debutem Gejzír. Poslední deska s názvem Měsíc ve váze vyšla v dubnu 2021 u vydavatelství Indies a sklidila pozitivní ohlasy ze strany kritiků i posluchačů. Následovalo ještě EP Měsíc zatím obsahující skladby, které se na album nevešly.

Předprodej vstupenek zde: https://www.goforboom.com/en/events/post-hudbi-besidka-v-alterne-feat-zapomelsem

foto Zapomělsem: Vrbaak


Aleš Macenauer (zpěv, kytara, syntezátor, beaty)
Miloš Dolinský (kytara, baskytara)