Mimo a Jaro

Urban folk / Indie rock experimental

Mimo je projekt dvojice Martina Smělíka a Barbory Gajdošové z Uherského Hradiště stojící na propojení elektrické kytary, syntezátoru a intimních dvojhlasů, jejichž zvuk je obalen vrstvami reverbu. Zatím jediné vydané EP Gaia konzervuje akustičtější zvuk kapely, která se postupně metamorfuje do expresivnějších poloh. V poslední době dvojice zaměřuje energii zejména na tvorbu debutového alba. V roce 2017 se zúčastnila pořadu Startér rádia Wave a zahrála si na festivalech Beseda u Bigbítu nebo United Islands. Vyzrálý a charismatický zpěv obou členů i slušná angličtina z MIMO dělá jeden z výrazných příslibů domácí scény.

 

Jaro je alternativní experimentální pop rocková kapela z Ostravy, vedená Jaroslavem Korbelem, který roku 2017 vydal své debutové album ‚Eternalism‘ pod záštitou magazínu Full Moon. Na albu spolupracoval jako producent Martin ‚Bonus‘ Tvrdý (Člověk pokrokový) a o mastering se postaral Amak Golden (Golden HiveStudio).

Album pluje na elementech stylů folktroniky a indie rocku o experimentálních nutkáních. Řízné kytary se zde potkávají s chytlavým popem inspirovaným takovými jmény jako Sufjan Stevens, Alt-J, St. Vincent, Spoon, Tame Impala nebo třeba Adult Jazz.

Koncert v rámci projektu "Talent factory", který se koná za podpory statutárního města Brna.