Mike Parker's Trio Theory (USA/PL)

Modern jazz from NY. Na bicí Frank Parker - dvojnásobná nominace na cenu Grammy!

Koncert ze série JAZZ ON 2015.

'Důmyslná syntéza všech hudebních stylů, zdánlivě nemožná kombinace Charlieho Parkera s groove Michaela Jacksona, dochucené vzpurností Johna Zorna ... Je vším, čím by jazz měl být: originální, čerstvý, nepředvídatelný, symbiotický ve skupinové improvizaci, a to všechno se smyslem pro humor', JazzPRESS, březen 2015.
 

Skladatel a hráč na kontrabas z New Yorku Mike Parker dohromady s dvojnásobným držitelem nominace na cenu Grammy, bubeníkem Frankem Parkerem (Kurt Elling Quartet) a polským hráčem na tenorsaxofon z Krakova, Slawkem Pezdou ve zredukovaném následníkovi Mikeova projektu 'Unified Theory' (kvintet). Nyní tedy jako jazzové trio ppřidávají do své hudby  syrovou energii rocku, citlivost hudby klasické, strukturální plochy avantgardy a rytmickou a harmonickou psetrost moderního jazzu. V listopadu roku 2014 trio dokončilo 'maratónské' turné, když odehráli 27 koncertů behěm 27 nocí ve čtyřech státech, v roce 2015 v turné pokračují, aby se pak odebrali do nahrávacího studia. 

 

'An ingenious synthesis of all musical genres; a seemingly impossible combination of Charlie Parker with Michael Jackson's groove, sauced up with a defiance worthy of John Zorn... It is all that jazz should be: original, fresh, unpredictable, symbiotic in group improvisation, and all that with a sense of humor.'  -- Basia Gagnon, JazzPRESS March '15

New York bassist and composer Mike Parker is joined by 2-time Grammy nominee Frank Parker (Kurt Elling Quartet) on drums and Krakow, Poland's fiery tenor saxophonist Slawek Pezda for the stripped-down follow-up to Parker's 'Unified Theory' quintet project.  Together, they take the jazz trio format and inject it with the raw energy of Rock, the sensitivity of Classical, the textural palette of the Avant-Garde, and the rhythmic and harmonic diversity of Modern Jazz.  The trio completed a marathon tour in November '14, playing 27 concerts in 27 nights across 4 countries, and will continue to tour in 2015 before entering the studio.


Mike Parker - kontrabas
Slawek Pezda - tenor saxofon
Frank Parker - bicí