Marjari | tryo | Barbora Hora

bedroom pop/folk/shoegaze

MARJARI

Bedroom písničkářka z Českých Budějovic, vlastním jménem Martina Činátlová, loni debutovala prvotinou Let's Ride (Dayspeed Music). Ve své tvorbě vrství kytarové sekvence s použitím looperu, které doprovází křehkým, éterickým zpěvem. Skladba Your Gypsy Eyes ze zmíněného EP se stala součástí tanečního představení Doma v režii Jana Štrachala, jež uvedlo pražské taneční divadlo Ponec. Letos vydala Marjari své první LP s názvem Hey Girl, které představí v Alterně spolu s doprovodnou kapelou.  

TRYO

Původně blanenská trojice, nyní usazená v Brně, hraje v klasickém složení kytary/bicí/zpěv. Debutovali funk-rockově laděnou nahrávkou Stories v roce 2016, poté vznikla ještě dvě EP, Bedroom Hive a čtyřpísňové Karl, na kterém smíchali psychedelii s art rockovými prvky. První studiové album Sustainable gardening jim vyšlo loni na labelu Kabinet Records. Kapela na desce projevuje svou všestrannost – skladby se chvílemi zahalují do mlhavého shoegaze oparu, jindy jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale inspirační spirála se točí také kolem jmen jako Orville Peck či Real Estate.


Šimon Podrazil (kytara, zpěv)
Lucie Čejková (baskytara)
Hynek Čejka (bicí)

BARBORA HORA

Barbora Hora je brněnská písničkářka. V anglických textech zpracovává intimní témata vztahů k druhým, rodině, sobě a konfrontaci s děsivou, ale osvobozující prázdnotou, která zůstane, když je člověk sám se sebou příliš dlouho. Patří k bedroom písničkářům a „outsiderům.“ Její debutová píseň Things I’m Missing vyšla na kompilaci Bughead Records (vydané v říjnu 2021) a nahrané během léta v jurtě za pomoci Juliana Werla (Nichi Mlebom).

Vstupné: základní 150,-, student 120,-
Na místě: 200,-

Předprodej: https://goout.net/cs/listky/marjari+tryo+barbora-hora/iktp/