Island Mint | Nichi Mlebom

indie pop / psychedelic shoegaze

ISLAND MINT

Pražský projekt Island Mint založený zpěvákem a kytaristou Matyášem Adámkem se na české scéně objevil poprvé v roce 2020 s debutovým EP Hazy Days. Hudebně se inspiruje popem 60. a 70. let, ve kterém se mísí prvky psychedelie, shoegazeu i garage rocku. V létě 2021 se z Island Mint stala pětičlenná kapela a loni v květnu jim vyšla první deska Irreality na labelu Sunstream Records.

„Album je taková mozaika pocitů a snů, které jsem zaznamenal v průběhu posledních dvou let bez hlubšího záměru. Snažil jsem se z nesourodosti udělat přednost, najít cestu, jak všechny skladby slepit dohromady. Představuju si to jako snovou krajinu, kterou člověk prochází a nikdy neví, jaký příběh ho čeká na dalším kroku,“ popisuje koncept nahrávky frontman Matyáš. Na živém koncertě Island Mint se v tuhé zimě přeneseme k mořským plážím a budeme vzývat zasněné nálady líných letních dnů.

 


Matyáš Adámek (kytara, zpěv)
Honza Podskalský (klávesy, zpěv)
Jakub Bolbol (kytara)
Tomáš Kovařík (basa)
Ondra Lahoda (bicí)

NICHI MLEBOM

Rakouský producent Nichi pochází z předměstí Vídně, vyrůstal na farmě s ovcema a nyní tvoří v Brně. Výstřední lo-fi kytarovka začala jako pokojíčkové sólo, nyní však živě vystupují Nichi Mlebom jako čtyřčlenná kapela, v níž se potkávají členové brněnských sinks – Vendula Pukyšová s Antonínem Mikou a za bicími sedí Erik Hajtmánek.

Předprodej Goout: 150 Kč, na místě 200 Kč.

https://goout.net/cs/listky/island-mint+nichi-mlebom/oquq/


Julian Werl (kytara, zpěv)
Antonín Mika (kytara)
Vendula Pukyšová (basa)
Erik Hajtmánek (bicí)