Behind The Door

Jazz funk s inspirací fusion, latinjazzu, moderního jazzu,smooth jazzu i rocku.

Koncert ze série JAZZ ON 2015.

BEHIND THE DOOR
…je již 12 let(!) fungující sexteto, jehož repertoár tvoří výhradně autorská, mimořádně originální a posluchačsky přístupná hudba, která čerpá snad ze všech zákoutí hudebního světa – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace pop-jazzem či latinjazzem, ale i fusion, folkem, rockem, nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě. Jejich hudba je nejen cesta kolem hudebního světa, ale především instrumentální vyprávění příběhů.

Kapela má velmi originální zvuk i díky použití neobvyklé kombinace dvou dechových nástrojů - saxofonu (tenor, soprán i EWI) a příčné flétny (tenorové i altové!). Má za sebou dvě alba, na poslední KeyNotes z roku 2011 jim napsal krásnou recenzi také Lubomír Dorůžka.
Nejexponovanějším členem Behind the Door je především saxofonista Ondřej Klímek, kterého můžete znát z řady velkých českých rockových a popových kapel, jako je Vltava, BSP, Kamil Střihavka&Leaders nebo Ota Balage Band. Ondřej je absolventem Ježkovy konzervatoře na saxofon a čerstvě také na flétnu. Dalším absolventem "ježkárny" je baskytarista Lukáš Čunta zbytek kapely tvoří absolventi nebo současní studenti Katedry jazzové interpretace na brněnské JAMU.


Ladislav Muroň – příčné flétny
Ondřej Klímek – saxofony
Adam Zbránek – klávesy
Radim Přidal – kytara
Lukáš Čunta – baskytara
Matěj Drabina – bicí