BATCH: Laokoon + From Another Mother + mezi patry klid

rap/elektronika/garage rock

13 klubů, 2 noci, hudební konference & festival

Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9.–1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH – Brněnská asociace clubové hudby.

LAOKOON

Astrální améby z šarlatové planety. Dadaistické texty Mikuláše Hamerly, který láme mikrofon také v duu Sekvoye, se spojily s elektronickými beaty Jiřího Machů z Killiekrankie. Naživo tepou slova i rytmus jako kyselinou nasáklý déšť, co slévá futuristické okamžiky do kalužin zrcadlících současnost. Tvrdá elektronika bez kompromisů. Tělo versus technologie.

V roce 2020 debutovali eponymní deskou, se kterou se dostali do finální trojice talentové soutěže 1Band2Play. Letošní jaro přineslo nové album Šperk, jež vyšlo na labelu Korobushka Records. Naživo se dopracovali k temnému, vyostřenému projevu s úderností zamířenou rovnou do galaktického středu metamorfující existence.


Mikuláš Hamerla (texty, rap)
Jiří Machů (elektronika)

FROM ANOTHER MOTHER

Chorvatsko-srbské trio v sobě snoubí nespoutanou balkánskou energii. Na jejich live shows hranice mezi publikem a kapelou prakticky neexistuje. Jde o kontrolovaný, avšak výbušný chaos s přátelskou atmosférou. Rytmičtější pasáže, nečekané breakdowny, dynamické skladby propletené melodickou kytarou a zpěvem. From Another Mother mají za sebou více než sto koncertů odehraných po celé Evropě, včetně Anglie. V roce 2016 debutovali EP Bratebra, o rok později dlouhohrající deskou Epileptir. V dubnu 2019 kapela vydala druhé album ATATOA u německého vydavatelství Kapitän Platte.

mezi patry klid

Duo z Orlických hor reflektuje současnou elektronickou hudbu, již zasazuje do českého kontextu. Jejich skladby se rodí ze synthových linek, divnozvuků, samorostlých glitchových beatů a samplů, které vycházejí z různých zákoutí české kultury a field recordingu. Abstraktní obrazy v textech odráží osobní životy a místo, kde tvorba vzniká.

Vstupné jednodenní na celý festival 290,-, dvoudenní 490,-.

Předprodej Goout:
https://goout.net/cs/listky/batch-brnenska-klubova-noc-2022/iwao/
Předprodej smsticket:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/30606-batch-klubova-noc