Bare Escape | On the Roof

indie post-punk/progressive math rock

BARE ESCAPE

Jihomoravská sestava Bare Escape debutovala deskou In A Flash a neuplynul ani rok, kdy jim vyšlo další album What If We Burn It na brněnském labelu Kabinet Records. Na obou nahrávkách se setkává energie muzikantských tváří, a to Aleše Gajdošíka (De Mood, Ette Enaka, sólový projekt Aleshi), dvojice Tomáš Hruban a David Mikeš (oba z VDYD) a na base je zpočátku doplnila Vendula Pukyšová ze sinks a Nichi Mlebom, kterou po nahrání druhé desky nahradil Rhys Braddock z Metronome Blues a Gerda Blank. Průnik několika různých hudebních přístupů, které si každý ze členů přinesl, odkazuje na to nejlepší z americké indie, emo a hardcore scény konce devadesátých let. Začátkem roku 2022 se jako nový baskytarista do kapely přidal Miloš Bogdan (KODDN, Levantadores, Ette Enaka).

Čtyřhlavé zvíře nespí.


Aleš Gajdošík (kytara, zpěv)
Tomáš Hruban (kytara)
Miloš Bogdan (baskytara)
David Mikeš (bicí)

ON THE ROOF
 
Mladá pětičlenná kapela z Orlických hor vydala v roce 2022 debutovou desku Urban Entropy, na níž definovala svůj zvuk a představu o moderní kytarové hudbě. Album pokřtila právě u nás v Alterně na Open Air Stage.
 
Do kolážovitých riffů a živelných rytmů v mraku elektronických aranží proniká melodický zpěv a saxofon. Barevné kompozice, zvukové experimenty a výrazné instrumentální pasáže jsou na živých vystoupeních o to dravější a intenzivnější. 
 
Předprodej Goout 150,- (základ), 120,- (student), na místě 200,-
 
 
 


Václav Kaplan (zpěv, kytara, baskytara)
Matouš Pospíšil (kytara, zpěvy)
David Balšánek (bicí)
Matěj Baláž (baskytara, saxofon)
Šimon Pacek (syntezátory)