Alen | Rabbit Slow

alternative / indie pop

Alen

Její hlas zní hladivě a konejšivě, jako modrý samet, ale texty rozhodně uhlazené nejsou! 

Alen si na nic nehraje, je prostě svá, je to žena, která zpívá svůj příběh, vypráví střídmě a s jemnou něhou o svém vnímání světa a lidí kolem ní! 

Klavíristka, zpěvačka, textařka a boskovická kavárnice Alen miluje momenty, kdy se ve tmě může rozplynout a schovat. Ne náhodou se její druhé sólové album jmenuje Tma. Hudebnice, která je poslední dva roky rovněž součástí kapely Lenky Dusilové, desku připravila v tandemu s Martinem Kyšperským z kapely Květy. 

Slovo „tma“ se neplánovaně objevilo ve velkém množství písniček, proto ho Alen využila jako název celé desky. „Byl to prvotní impuls, proč druhou desku takto nazvat,“ přiznává autorka. „Tma pro mě má hodně významů. Vnímám ji jako nevědomost, kdy člověk něco nevidí a ani nedokáže vidět, a současně hluboký kontakt s nevědomím. Není potřeba se jí bát. Absolutní tma totiž neexistuje, jen příliš málo světla,“ vysvětluje písničkářka, která miluje momenty, kdy se ve tmě může rozplynout a schovat. „Je jako samet, obejme vás, můžeme si odpočinout, být i smutní a sami. Ale to světlo stejně přijde!,“ uzavírá Alen, pro níž další inspirací byla i píseň Kilián Nedory od Filipa Topola, který zpívá, že „v těle je tma“. 


Alen - piano, kytara
David Liber - kontrabas
Matyáš Hökl - bicí

Rabbit Slow 

Písničkář Rabbit Slow pochází ze slováckých Milotic. Vypráví příběhy o hledání lidské identity a domova. Jeho skladby sálají intimní melancholií. Evokují atmosféru fotoalba z povedené dovolené party přátel. A není divu. Petr Foltýn, skrytý pod zmíněným pseudonymem, se kromě hudby věnuje také fotografování. Jako každý správný ‚kamarád‘ se ale ani on nezdráhá svým konejšivým hlasem v písních připomínat, že ne všechno je v dnešním světě úplně v pohodě,” píše AlterEcho. 

(autorem fotografií je Jakub šikula)


Petr Foltýn - kytara, zpěv
Libor Třeška - trumpeta, zpěv