O nás

Alterna je v současnosti nejdéle fungující hudební klub Brně, jeho historie sahá až do roku 1990. Klub sídlí v budově VŠ kolejí VUT na adrese Kounicova 48 v Brně, Králově Poli.

Klub je otevřen celoročně a nabízí prostory pro odpočinek, kulturu i divokou zábavu. Koncertní sezóna je úzce spojena s akademickým rokem, takže v průběhu letních prázdnin a zimního zkouškového období není v klubu žádný speciální program.

Hudební klub Alterna je spojení dvou prostorově i dramaturgicky odlišných prostor:

Alterna - otevřený prostor v přízemí je koncipován spíše jako hudební kavárna. Zde naleznete klid na své myšlenky, odpolední schůzky nebo kreativní nápady. Pohodovou atmosféru udržuje kvalitní hudba a milá obsluha. A právě zde se konají vyhlášené jazzové koncerty a oblíbené pubquizy. Celý prostor je nekuřácký. 

A2 Stage – jsou prostory v suterénu (musí se sejít po schůdkách dolů). Zde se odehrávají nejrůznější plánované i neplánované večírky, párty a divoké koncerty. Můžete si zahrát stolní fotbálek nebo šipky. Součástí prostor je i nekuřácká čilaut zóna.

Letní zahrádka – která se nachází venku na upraveném plácku “mezi kluby” - je v provozu od dubna do října a je společná pro oba kluby.

A takto to u nás vypadá při jazzových koncertech: