Please The Trees

Žánrově těžko uchopitelná a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény.

Please The Trees

Kapela vznikla v Jihočeském Táboře v roce 2005 spojením post rockových, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a písničkáře Václava Havelky. Debutové album ‘Lion Prayer’ vyšlo v roce 2007, druhé album ‘Inlakesh’ v roce 2011, obě u vlastního vydavatelství Absent Hour Records. Obě alba byla natočena ve spolupráci se studiovým iinženýrem a producentem Michalem ‘Amákem’ Šťastným. Třetí řadové album ‚A Forest Affair‘ kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem (spolupracoval mimo jiné s Nirvanou, Melvins atd) v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Album vyšlo u vydavatelství Starcastic Records v říjnu 2012 a bylo oceněno výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin roku.

Skupina odehrála v roce 2013 něco kolem třiceti vystoupení v zahraničí (Polsko, Bulhrasko, Rumunkso, Izrael, Holandsko, Belgie). Hned začátkem roku 2014 proběhlo turné v Anglii a v březnu další mesíční turné v USA, které čítalo dvacet tři vystoupení, během něhož skupina natočila čtvrté album ve studiu High Bias Recording v Detroitu s Chrisem Koltayem (spolupracuje s The War On Drugs, Liars, Deerhunter, Akron/Family) a v Rivington66 v New Yorku s Philem Weinrobem. Album vyšlo v září 2015 opět u Starcastic Records. Vedle nadšeného přijetí fanoušky získává také cenu hudební kritiky APOLLO 2015 za nejlepší album roku. V červenci 2015 Please The Trees vystupují mimo jiné jako předkapela legendárnímu Robertu Plantovi And The Sensational Space Shifters a s americkou hudební skupinou Two Gallants vyráží na evropské turné. V říjnu 2016 se Please The Trees vrací do US na další měsíční turné během kterého poprvé zavítají i do Kanaday. Toto koncertní turné je pro kapelu první organizované renomovanou bookingovou agenturou Leafy Green (zastupuje také hvězdy americké nezávislé hudební scény Swans, Mudhoney, The Dodos, King Kongo Powers, Pere Ubu, The Sonics a další). Během tohoto turné skupina natáčí páté řadové album s Brandonem Egglestonem ve studiu Tiny Telephone v San Franciscu, které s názvem Infinite Dance, v produkci Brandona Egglestona, Martina Tvrdého a Please The Trees, vychází v září 2018. Album je dle vlastního mínění kapely, přijetí fanoušků a hodnocení kritiků, dosavadním vrcholem jejich tvorby. Legendy hudebního žánru Grunge, americká skupina Mudhoney, si Please The Trees vybrala jako předkapelu na jejich Evropské turné, které proběhlo v listopadu 2018. 

V současné době sestavu kapely tvoří Václav Havelka (zpěv, kytara), Jan Svačina (bicí), Ivo Lorenc (baskytara a kytara) a Lukáš Palán (kytara, elektronika). 

Please The Trees jsou jednou z mála kapel, kterým se od vydání debutu v roce 2007 až dodnes podařilo udržet vysokou laťku, čtyřikrát se svou tvorbou objet alternativní scény v USA, neúnavně si hýčkat publikum silnými koncerty a společensky se angažovat (kampaň Mluvme o stáří a spolupráce se sborem seniorek Elpida, benefiční Koncerty pro šumavskou divočinu, spolupráce s tanečním souborem 420PEOPLE, vysazování stromů v místech svých vystoupení, projekt Krajiny budoucnosti). 

Předprodej 250 Kč
Na místě 290 Kč