Never Sol + Strachkvas (zrušeno)

dark pop/synth pop

Je nám líto, ale NEVER SOL ze zdravotních důvodů koncert bohužel musela zrušit. Jakmile to bude možné, zveřejníme náhradní termín, který bude směřován až do dalšího roku. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, v případě žádosti o refundaci nás prosím kontaktujte na emailu produkce@alterna.cz

 

NEVER SOL

Syntezátory plné melancholie, snové melodie utopené v tunách reverbu a plný ač křehký sametový vokál. Never Sol vydala dvě studiová alba Chamaleo (2018) a Under Quiet (2013). V roce 2014 vyšlo její debutové album v celosvětové reedici pod německým experimentálním labelem Denovali Records. V posledních letech se Never Sol zúčastnila prestižní Red Bull Music Academy v Tokiu, koncertuje s elektro-akustickým projektem Tomáše Dvořáka Floex a věnuje se skladbě a sound designu pro současné taneční performance a představení (Spitfire Company, Markéta Vacovská, TYhle, Dot 504).

V Alterně zahraje Sára Vondrášková akustický sólový set s pianem.

STRACHKVAS
 
V tvorbě původem ostravského producenta Strachkvase, nyní usazeného v Brně, je jádrem klubová hudba, kterou dekonstruuje na pouhé fragmenty. Spíše než žánrové prvky ho zajímá rytmika, jež se pro něj stává materiálem pro další kompozici na imaginárním bílém plátně otevřeném pro audiovizuální experiment. Své dřívější EP Break-in vydal na labelu Gin & Platonic. Pro distribuci tří nových tracků pod názvem Blind Worm Variations si zvolil zahraniční platformu World Canvas rozprostřenou v disciplinárně přesahovém online fluidu mezi Londýnem a Helsinkami.
 
Blind Worm Variations (World Canvas): 
 

Foto Never Sol: Filip Marek, Jiří Hronik